اخبار و اطلاعیه ها

8آباندانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) پژوهش های نوآورانه حوزه سلامت را گسترش می‌دهد
  • 4816
  • .
  • .

خلاصه متن : رئیس پارک نوآوری و فناوری پیشگامان سلامت گفت: دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) ظرفیت سازماندهی بیش از 500 استارتاپ حوزه سلامت را دارد. با انعقاد تفاهمنامه همکاری میان دانشگاه بقیه الله و معاونت علمی ریاست جمهوری دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) پژوهش های نوآورانه حوزه سلامت را گسترش می‌دهد

دکتر لطیفی رئیس پارک نوآوری و فناوری پیشگامان سلامت در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهار داشت: یکی از مطالبات رهبری در حوزه علم و فناوری، پیشتازی، عمق بخشی و اقتدار آفرینی است و در این میان انتظار ویژه ای از سپاه نیز وجود دارد. بر همین اساس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) از سال گذشته در سطح کلان به این حوزه ورود کرده و از ابتدای سال جاری و با تأسیس پارک نوآوری و فناوری پیشگامان سلامت به صورت جدی وارد فاز اجرایی کار شده است.
وی به تفاهمنامه همکاری میان این مجموعه پژوهشی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد وگفت: پارک نوآوری و فناوری پیشگامان سلامت که از زیرمجموعه‌های تازه تأسیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) می باشد قرار است با مشارکت و حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری فعالیت ویژه ای در حوزه پژوهش های نوآورانه در حوزه بهداشت، درمان و سلامت انجام دهد.
رئیس پارک نوآوری و فناوری پیشگامان سلامت افزود: ما در گام نخست اولین شتاب‌دهنده پارک را در مجموعه اقدسیه راه اندازی می کنیم و تا 2 ماه آینده زیرساخت لازم برای آغاز به کار 10 استارتاپ را فراهم خواهیم کرد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا یک سال آینده 3 شتاب‌دهنده که هرکدام 10 استارتاپ را در بر می گیرند در  این مجموعه راه اندازی خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: بر اساس تفاهمنامه ای که منعقد شده است، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دو زمینه زیرساختی و منابع مالی از استارتاپ های پارک نوآوری و فناوری پیشگامان سلامت حمایت خواهد کرد.
دکتر لطیفی با بیان اینکه سایت اقدسیه دانشگاه بقیه الله(عج) ظرفیت سازماندهی و استقرار بیش از 500 استارتاپ را دارد گفت: در حال حاضر 6 حوزه طب سنتی و فراورده های طبیعی، دیجیتال، زیست فناوری، ژنتیک، علوم شناختی و تجهیزات را برای فعالیت استارتاپ‌ها در نظر گرفته ایم که احتمالا در آینده تعداد این حوزه ها بیشتر خواهد شد.
كلمات كليدي : دکتر لطیفی , معاونت تحقیقات
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

مقالات یا اخبار زیر را نیز مطالعه نمایید

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد