معرفی مرکز و اهداف تاریخچه
مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) بر اساس نيازهاي نيروهاي مسلح ج.ا.ا. و در راستاي ايجاد خود اتكائي در زمينه علوم اعصاب در سال 1386 تاسیس و در سال 1389موافقت اصولی وزارت بهداشت را کسب نمود. با عنایت به تدبیر فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) در سال 1390 و به عنوان بالاترین سند کار مرکز، تحقیق در نوروبیولوژی جنگ نرم به عنوان هدف اصلی مرکز در نظر گرفته شد.
چشم انداز

مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج) وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرکزی خواهد بود که با استعانت از درگاه خداوند متعال وتکیه بر عنایات حضرت حق و با عنایت به تدبیر فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)   با استفاده از توان و تجربیات دانشمندان و محققان خود و نیز محققان داخل و خارج کشور، بتواند در هر لحظه با رصد کامل فعالیت‌های تمامی دشمنان بالقوه یا بالفعل نظام اسلامی، تهدیدهای موجود در زمینه نوروبیولوژی جنگ نرم را اولا خنثی و ثانیا به فرصت تبدیل نماید. تغییرات و تحولات در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری در سطوح مختلف ملی، منطقه ای و بین المللی اقتضاء می کند تا مرکز در جهت پویایی و بالندگی گام های جدی تری برداشته و درجه و اعتبار سازمانی خویش را با حفظ هویت ایرانی اسلامی به سطح سازمانهای مشابه و موفق جهان برساند.


ماموریت

مرکز تحقیقات علوم اعصاب در راستای اجرای سیاستهای کلان علوم و فناوری
دانشگاه و نیروهای مسلح ماموریتهای زیر را در اولویت کاری خود قرار داده است:

  1. تولید دانش و انجام فعالیتهای علمی و پژوهشی و خلق مستندات علمی در راستای اولویتهای نیروهای مسلح، وزارت  دفاع، وزارت بهداشت و کشور
  2. نیازسنجی بخش دفاعی و نظامی کشور به فن آوری حوزه های نوروبیولوژی جنگ نرم
  3. سیاست گذاری و تدوین برنامه های استراتژیک مرکز هم جهت با استراتژیهای کلان سپاه
  4. انجام پروژههای تحقیقاتی مورد نیاز نیروهای مسلح در حوزه نوروبیولوژی جنگ نرم
  5. تجاری سازی تحقیقات در قالب مرکز رشد و شرکتهای دانش بنیان
  6. تربیت محققین کار آمد در حوزه های نوروبیولوژی جنگ نرم
 
امتیاز دهی