اخبار ندیدنی معاونت تحقیقات دانشگاه بقیه الله

2ديمعرفی مرکز
  • 314
  • .
  • .

                                                  مدیریت توسعه فناوری های سلامت
معرفی مرکز:

مدیریت توسعه فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله  وظیفه حمایت و تقویت بخش نوآوری  وفناوری در دانشگاه را برعهده دارد. این مدیریت در حقیقت حلقه واسطه بین فعالیتهای پژوهشی و فناوری می باشد.
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در نظر دارد با استفاده از تحقیقات و پژوهشهای کاربردی و بکارگیری نتایج حاصل از تحقیقات در فناوری و ایجاد محصولات مختلف در حوزه سلامت قدمهای بزرگی را بردارد. پشتیبانی از واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان و همچنین حمایت و پشتیبانی از محققین و پژوهشگران توانمند و صاحبان ایده های فناورانه و مخترعینی که دارای محصولات مفید و حائز اهمیت در زمینه پیشگیری ، امداد، درمان بیماریهای مختلف وارتقاء سلامت بویژه در حوزه طب نظامی هستند، از وظایف مهم مدیریت توسعه فناوری های سلامت دانشگاه محسوب میشود.
بخشهای مختلف مدیریت توسعه فناوری های سلامت
  1. بخش واحدهای فناور  و شرکتهای دانش بنیان
  2. بخش ارتباط با صنعت
  3. بخش ثبت اختراعات و مرکز مالکیت معنوی
  4. مشاوره های تجاری سازی وتولید انبوه
برپایی جشنواره ای فناوری و همچنین حمایت از فناوران جدید از طریق برپایی استارتاپها و شتاب دهنده ها از دیگر فعالیتهای توسعه فناوری در دانشگاه می باشد.
تلاش در جهت راه اندازی پارک علم و فناوری در دانشگاه به منظور حمایتهای گسترده تر از ایده های فناورانه در برنامه های جدید قرار دارد که دانشگاه در حال فراهم آوردن زیرساختهای لازم برای راه اندازی پارک علم وفناوری می باشد.

کمیته توسعه فناوری های سلامت:
شورایی متشکل از محققین و نخبگان فناور و مدیران آگاه به فناوری و تحقیقات کاربردی دانشگاه می باشد که در موارد لزوم از قبیل بررسی درخواست ایجاد واحدهای فناور  جدید و یا رسیدگی و تصویب طرحهای فناورانه تشکیل می گردد .

شورای فناوری دانشگاه:
این شورا مستقیما تحت نظر فرمانده دانشگاه تشکیل می گردد و وظایف آن سیاستگذاریها وتعیین مسیر پیشرفت فناوریهای دانشگاه می باشد. تایید مصوبات کمیته توسعه فناوری در معرفی واحدهای فناور جدید، تایید طرحهای کلان فناورانه، بررسی و ارائه راه حل در رفع مشکلات توسعه فناوری از دیگر اختیارات شورای فناوری دانشگاه می باشد.

                                                                  


   
 
امتیاز دهی