اخبار و اطلاعیه ها

3آذرقدردانی از کارکنان سلامت در واحدهای محیطی نظام شبکه
  • 989
  • .
  • .

خلاصه متن : دکتر علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، با بیان اینکه کلامی نمی تواند پاسخ گوی ایثار و مجاهدت سربازان گمنام نظام سلامت باشد، بحران کرونا را فرصتی برای خدمت به جامعه ای که از آن برخاسته ایم، عنوان کرد و‌ از کارکنان ارزشمند نظام شبکه به سپاس تلاش بی وقفه در راستای خدمتگزاری به مردم از آغاز همه‌ گیری کووید 19 تا کنون، قدردانی کرد.

به گزارش وبدا، در این نامه آمده است؛

معاون محترم بهداشت دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ...

در طول ماه‌هایی که از آغاز همه‌گیری کووید 19 گذشت همواره شاهد تلاش بی وقفه و از خود گذشتگی بی نظیر کارکنان ارزشمند نظام شبکه بودیم. تلاش و دلسوزی بی ‌نظیر که به دلیل جوهره انگیزشی، نیت معنوی و گستردگی عمل اکثریت آن در معرض دید قرار نمی گیرد، اما در درگاه احدیت و به استناد کلام الهی مصداق " و من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا" است.

امروز سروده یکی از همکاران بهورزم را خواندم که در توصیف شهدای خدمت در راه سلامت نگاشته شده بود. آنچه در عبارات این سروده و بسیاری از دلنوشته های همکاران عزیزم منعکس است، سرشار است از عطر عبرت ‌آموز گفت وگوی صادقانه از همکاران با ذوق در توصیف ارزش خدمتگزاری در راه سلامت، که جملگی آنها نمادی هستند از روح خدمتگزاری و ایثار یکایک آنان که در بستر خانواده بزرگ نظام شبکه جاری است و مداوما به تمامی برادران و خواهرانشان تقدیم می شود.

بی تردید کلامی نمی تواند پاسخ گوی ایثار و مجاهدت سربازان گمنام نظام سلامت باشد و تنگنای حادثه این همه گیری فرصتی است برای خدمتی بزرگ به جامعه ای که از آن برخاسته ایم، سعادتی که پیش از این تا به این حد نداشتیم و بهورزان که کارگزاران امانتدار نظام سلامت در روستاها هستند با درک این مفهوم و تعلق عمیق به جامعه ای که از آن برخاسته اند یکی از این الگوها برای خدمت صادقانه در نظام سلامت شدند.

یقیناً مسئولین نظام شبکه دلگرم به قدرت و اعتمادی هستند که تلاش خالصانه تمامی همکارانشان در شهرها و روستاهای کشور پدید آورده است. گفت و گوی همکار ارجمند بهورزمان به ما یادآوری کرد که یک بار دیگر بر خدمات بی نظیر یکایک همکاران عزیز در شهر و روستا های میهنمان ارج نهیم و قدردان زحمات بی‌ دریغ آنها باشیم.

 خواهشمندم مراتب تقدیر و تشکرعمیق اینجانب را به تمامی همکاران ارجمند که در جای‌ جای میهن عزیز خالصانه تلاش می کنند،  بی‌آنکه دیده شوند، ابلاغ فرمایید.
 
یقیناً یگانه پاسخ منطقی به این مجاهدت و توانمندی درک بیش از پیش و پاسداشت ارزش فرهنگی، اخلاقی و تاثیرگذاری عمیقی است که همکاران هوشمند واحدهای محیطی در نظام شبکه دارند که باید بدان توجه کرد، از تجربیات و دانش آنها استفاده نمود، مشکلات ارائه خدمات آنها را با تشریک مساعی با مسئولین مناطق و خودشان مرتفع نمود و بر خدمت پر ارزش آنها عمیقاً ارج نهاد و بر آن تکیه کرد.


 

دکتر علیرضا رییسی
معاون بهداشت وزارت بهداشت

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
1399/9/30 یکشنبه
آدرس : خ شیخ بهایی جنوبی ، کوچه نصرتی ، پژوهشگاه دانشگاه بقیه الله، ط همکف، مدیریت توسعه فن آوریهای سلامت

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

تماس با ما

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد