اخبار و اطلاعیه ها

10تيربرگزاری کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی
  • 4370
  • .
  • .

خلاصه متن : برگزاری کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی

گزارش برگزاری کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی

روز پنج شنبه مورخ 7/4/1397 کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی ویژه اعضای کمیته های اخلاق و هیئت علمی سیزده دانشگاه، موسسه و مراکز آموزشی درمانی استان تهران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج) در مجتمع صدرا  و با استقبال بیش از دویست و پنجاه نفر از مخاطبان به مدت 8 ساعت برگزار گردید. در این کارگاه که با حمایت کمیته ملی اخلاق در پژوهشهای زیست پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مشارکت معاونت تحقیقات دانشگاه برگزار گردید، در ابتدا جناب آقای دکتر علیشیری معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان، به بیان اهمیت موضوع اخلاق در حوزه تحقیقات و رعایت اصول اخلاقی پرداختند و دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج) را دانشگاهی ماموریت محور با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی در پژوهشهای صورت گرفته معرفی نمودند.

در ادامه آقای دکتر احسان شمسی گوشکی دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهشهای زیست پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیان اهمیت رعایت اصول اخلاقی و استاندارها در پژوهش پرداختند و فعالیتهای صورت گرفته پنج سال اخیر کمیته ملی را جهت ارتقا این موارد تشریح نمودند. ایشان با اشاره به فعالیت چشمگیر معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج) در دو سال اخیر از زحمات آقای دکتر علیشیری قدردانی نمودند. همچنین از زحمات و همکاری های آقای دکتر باقری به عنوان دبیر این کارگاه تشکر نمودند.

در ادامه مباحث مربوط به اخلاق در انتشارات و راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی توسط آقای دکتر حسن باقری و مباحث مربوط به مجلات نامعتبر و جعلی توسط آقای دکتر پیام کبیری ارائه گردیدند. نشست آخر این کارگاه به پرسش و پاسخ اختصاص داشت که مدرسین دوره به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

در پایان نفرات برتر شرکت کننده در آزمون دوره که بالاترین امتیاز را کسب کرده بودند معرفی گردیدند.


كلمات كليدي : معاونت پژوهش - اطلاعیه ها , معاونت تحقیقات
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

مقالات یا اخبار زیر را نیز مطالعه نمایید

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه


.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد