اخبار و اطلاعیه ها

11شهريورپزشک فوق تخصص بیمارستان بقیة‌الله الاعظم(عج) رکورد پیوند کلیه در جهان را شکست.
  • 2484
  • .
  • .

خلاصه متن : پزشک فوق تخصص بیمارستان بقیه الله(عج) با انجام بیش از 7هزار عمل جراحی پیوند کلیه رکورددار پیوند کلیه در جهان شد.

پزشک فوق تخصص بیمارستان بقیة الله الاعظم(عج) با انجام ۷۰۷۵ عمل جراحی پیوند کلیه موفق شد عنوان چهره بین المللی بیشترین جراحی پیوند کلیه را از آن خود کند.                  

به گزارش مشرق، محمد حسین نوربالا پزشک فوق تخصص بیمارستان بقیة الله الاعظم (عج) با انجام ۷۰۷۵ عمل جراحی پیوند کلیه موفق شد عنوان چهره بین المللی بیشترین جراحی پیوند کلیه را از آن خود کند.
نوربالا که هم اکنون رکورددار بیشترین عمل جراحی پیوند کلیه در جهان است بیش از دو دهه در مجموعه درمانی بقیة الله(عج) سپاه مشغول به خدمت است و از سال ۱۳۷۰ تاکنون در حدود ۵۶۰۰ عمل جراحی پیوند کلیه را در بیمارستان بقیةالله الاعظم(عج) و با کمک کادر درمانی این بیمارستان انجام داده است.
بر همین اساس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اهدای لوح و تندیسی به دکتر نوربالا کسب این مقام ارزشمند جهانی را به وی تبریک گفت و از زحمات این پزشک وظیفه شناس تجلیل کرد.
گفتنی است، بیماران کلیوی به صورت مستمر نیازی مبرم به عمل دیالیز دارند و پیوند کلیه می تواند آنها را از انجام دیالیز که هم هزینه ای سنگین دارد و هم شرایط سختی را برای فرد بیمار به وجود می آورد، نجات دهد.

كلمات كليدي : دکتر نوربالا , پیوند کلیه , رتبه اول
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد